ארגז הכלים של ביתא

הפיצ' המושלם!

אם הייתן צריכות לתמצת את הפרויקט שלכם בצורה קצרה ויעילה, עבור משקיע פוטנציאלי חלומי, איך הייתן ניגשות למשימה?

אינפוגרפיקה

חשוב שתזכרו – ההצלחה בהצגת המיזם לשופטים לא תלויה רק במצגת, היא תלויה בעיקר במי שיציג אותה על הבמה או מול השופטים, ובמה שתאמרו.

7 טיפים פיצ' מנצח!

   ∴  הגיעו מוכנות

חשוב מאוד לתרגל את הפיצ' לפני הכניסה לשיפוט! תרגלו מול חברי הצוות והמנטורים שוב ושוב, עד שתרגישו שזה מושלם. וכמובן, שריינו מקום בהייד-פארק ותרגלו מול קהל. נכון שלא תרצו להישמע כאילו אתן מדקלמות, אבל תרצו לתת תחושה שאתן יודעות על מה אתן מדברות. 

   ∴  היו קצרות וממוקדות

תשמרו על הפיצ' שלכן קצר וקולע. השופטים שומעים הרבה מאוד קבוצות ונציגים, ולכן חשוב שתגיעו לנקודה מהר. עמדו בזמנים – יש לכן 120 שניות בדיוק לספר את הסיפור שלכן, ולמכור את הרעיון!

   ∴  אל מי אתן מדברות?

חשבו על הצד השני. אל מי אתן מדברות? מה אתן יודעות על השופטים, השופטות, הקהל באירוע? מה לדעתכן יחבר אותן באופן אישי לסיפור שאתן מספרות? חשבו איך אתן מערבות את השופטים באופן אקטיבי בפיצ' שלכן.

   ∴  מה הסיפור שלכן?

ספרו סיפור. המוצר שלכן נולד מתוך כאב בטן אישי, מתוך צורך אמיתי בשטח. נצלו את הזמן כדי לספר לשופטים מי אתן דרך המוצר, ואיך הוא ישנה את החיים למורים או תלמידים במערכת החינוך, והכי חשוב, ספרו מה הייחודיות שלכן.

   ∴  זאת עבודת צוות!

הפיצ' שלכן הוא תוצר של עבודה משותפת, הראו זאת לשופטים! יותר מחברת צוות אחת מדברת בפיצ'? שמרו על תיאום וקשר בינכן. את חברת קבוצה, אך לא מדברת? חשבי מה את עושה, איך את נראית, ומה את משדרת. שמרו על אנרגיות גבוהות כצוות, ולא רק כנציגות.

   ∴  היעזרו במצגת

בנו את המצגת כך שהיא תשרת את הרעיון שלכן. אמנם הכתבנו את המבנה, אבל בחירת המילים, הסדר והעיצוב הכללי היא לגמרי שלכן! תכננו אותה כך שתסייע למסגר נקודות קריטיות לפיצ', אך גם תשבה את לב השופטים.

   ∴  תנו כל מה שיש!

היו המתמודדות שהשופטים פשוט לא יוכלו לשכוח! תתלהבו, תתרגשו, תשתוקקו, דברו חזק וברור. חשבו על שפת הגוף שלכן, ומה היא משדרת. הסתכלו לשופטים בעיניים. נסו להפתיע או להצחיק (במידה). הימנעו מאמירות שליליות. אם יש משהו שאתן לא יודעות, ספרו לשופטים איך תשיגו את המידע בשלב מאוחר יותר.